Ahoj, kapitanie! Wypłyń z nami na Nysę Łużycką!

24 sierpnia 2024 r. w ramach Altstadtfestu Görlitz i zgorzeleckich Jakubów odbędzie się kolejna edycja „Spływu na byle czym” Nysą Łużycką. Do twarzy Ci w kapitańskiej czapce? Szybko skompletuj swoją załogę!

 

Zaproś na pokład tylko najbardziej kreatywnych znajomych, rodzinę albo kolegów z pracy, bo w tych szalonych regatach „łódkę” trzeba będzie sobie zaprojektować i zbudować samemu. Zróbcie więc burzę mózgów i wymyślcie okręt, o jakim szczurom lądowym się nawet nie śniło!

 A gdy w sobotę, 24 sierpnia o godz. 16:00 na brzegu Nysy Łużyckiej rozlegnie się sygnał do startu, okaże się, czy to właśnie Wasza ekipa najszybciej popłynie po zwycięstwo. A jeśli nie? Nic straconego! 

Punkty możecie też zdobyć za oryginalny wygląd Waszej łodzi. Te dwa kryteria, tj. szybkość i projekt, pomogą wyłonić zwycięzców regat.

 

W kalendarzu zaznacz jeszcze dwie ważne daty! 3 maja, w godz. 14:00-20:00, Twoja załoga może rozpocząć budowę „łodzi” w specjalnym Mobilnym Warsztacie na brzegu Nysy przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu podczas Europejskiej Majówki. Warunek? Musicie zgłosić się najpóźniej do 15 kwietnia. W Mobilnym Warsztacie, będziecie mogli skorzystać z zapewnionych przez organizatorów prostych materiałów do budowy łodzi (drewno, drut, gwoździe i śruby). Dodatkowo koszty indywidualnie zakupionych materiałów do budowy łodzi mogą zostać zwrócone do łącznej kwoty 100 euro.

 

Jesteście zainteresowani?

 Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszenia online znajdziecie na stronie Waschtrog-Regatta 2024 

 

Zgłosić się można również telefonicznie pod numerem +49 3581 669210.

Źródło: Görlitzer Kulturservicegesellschaft

 
 

#SeeYouInZgorzelec

Jakuby - święto starego miasta

Skip to content