Zgorzelec

Święto Starego Miasta – Jakuby to dzisiaj jedno z najatrakcyjniejszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w regionie. Organizujemy je na historycznym Przedmieściu Nyskim w Zgorzelcu, zawsze w ostatni weekend sierpnia.

Jakuby 2023 oferta dla wystawców

zapraszamy do wzięcia udziału w największej imprezie rozrywkowo-handlowej na polsko-niemieckim pograniczu.

Zapraszamy Państwa na Jarmark Staromiejski JAKUBY w Zgorzelcu, który w tym roku odbędzie się w dniach 25-26-27 sierpnia.

 

Jarmark Staromiejski JAKUBY w Zgorzelcu to cykliczne wydarzenie, które już od lat jest magnesem przyciągającym do naszego miasta tysiące turystów. W ostatni weekend sierpnia, Przedmieście Nyskie zamienia się na trzy dni w tętniący życiem deptak wzorowany na historycznych jarmarkach, gdzie rzemieślnicy prezentują swoje rękodzieło, gdzie podejrzeć można dawne życie mieszczan, gdzie odbywają się pokazy, tańce i koncerty muzyczne.

Pomysł na imprezę, która byłaby zgorzelecką odpowiedzią na organizowany po drugiej stronie Nysy Łużyckiej festyn na Starym Mieście, czyli Altstadtfest w Görlitz i nawiązywała charakterem do sławnego Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku, ma już kilkanaście lat. Pierwsze Jakuby odbyły się w 2002 roku. Od tego czasu zarówno sam festyn, jak i cała jego historyczno-artystyczna otoczka ulegały ewolucji, by uzyskać formę, którą proponujemy mieszkańcom i turystom obecnie.

 

W ramach oferty przygotowanej dla naszych partnerów handlowych proponujemy Państwu na cały czas trwania imprezy:
– drewniane domki zamykane o wymiarach 2,3 x 2,3m;  
– place handlowe – min. wymiary 3m x 3m;
– place na tzw. mały catering (art. spożywcze, bez alkoholu)
– place na stoiska gastronomiczne
– stanowiska na Jarmarku Staroci

 

Szczegóły znajdziecie Państwo w załączonych dokumentach:

 

Kontakt:

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, ul. Parkowa 1,  59-900 Zgorzelec
tel. 75 77 524 15 | mdk@zgorzelec.eu

 

#SeeYouInZgorzelec

Jakuby - święto starego miasta

Skip to content